Vaststellingsovereenkomst en (opname) vakantiedagen
3 minuten mr. Jeroen Kaspers arbeidsrecht voor werkgevers 11 juli 2023 2025
Vakantiedagen:
''Bij het einde van de arbeidsovereenkomst vindt een eindafwikkeling plaats van het opgebouwde vakantiegeld en de vakantiedagen/verlofuren.''
Het zal vaak voorkomen dat als u een vaststellingsovereenkomst tekent u nog vakantiedagen, atv-dagen of andersoortig verlofdagen open heeft staan bij uw werkgever. Het is belangrijk om hier in de vaststellingsovereenkomst duidelijke afspraken over te maken. Dit voorkomt dat u voor onaangename verrassingen komt te staan bij het einde van uw dienstverband.
Wettelijk uitgangspunt
Het uitgangspunt van de wet is dat bij einde dienstverband openstaande verlofdagen aan u worden uitbetaald. Als er niet in de vaststellingsovereenkomst wordt opgenomen, dan is dát dus het uitgangspunt.
Echter, veelal zal een onderdeel van de vaststellingsovereenkomst zijn dat u wordt vrijgesteld van werkzaamheden. In een andere bijdragen over vrijstelling van werk kunt u hier meer over lezen.
Wanneer u wordt vrijgesteld van werk, laten werkgevers veelal in de vaststellingsovereenkomst opnemen dat eventueel openstaande verlofdagen aan het einde van het dienstverband geacht worden te zijn opgenomen. Met andere woorden: bij het einde van het dienstverband heeft u niets meer open staan.
Leg saldo vast!
Afhankelijk van de vraag hoeveel verlof u nog heeft open staan kan dit een punt van onderhandeling zijn. Wij adviseren en begeleiden u hierin graag. Het is sowieso altijd raadzaam om voorafgaand aan ondertekening van een vaststellingsovereenkomst na te gaan bij uw werkgever wat het openstaande verlofsaldo is. Laat dit ook opnemen in de vaststellingsovereenkomst, zodat hierover geen misverstanden (kunnen) bestaan.

mr. J.A. (Jeroen) Kaspers
Jurist en MediatorJeroen is specialist ontslag en arbeidsrecht. Met succes onderhandelt Jeroen bij vaststellingsovereenkomsten of disfunctioneren. Komt u er niet uit? Raadpleeg Jeroen via kaspers@wolderwijd-juristen.nl of 036 522 7007.
Meer van mr. J.A. Kaspers over arbeidsrecht voor werkgevers:
- 18-03 | Veelgestelde vragen rondom vaststellingsovereenkomsten
18-03 | Technische zaken bij uw vaststellingsovereenkomst
18-03 | Tegenvoorstel bij uw vaststellingsovereenkomst
18-03 | Onderhandeling: 5 stappen voor uw vaststellingsovereenkomst
18-03 | Herroepen van uw vaststellingsovereenkomst
18-03 | Expat VSO: aandachtspunten en de dertig procent regeling?
18-03 | Studiekostenbeding in vaststellingsovereenkomst
01-04 | Schadevergoeding bij overtreding vaststellingsovereenkomst
18-03 | Overdracht van lopende projecten vaststellingsovereenkomst
18-03 | Fiscale gevolgen vaststellingsovereenkomst
18-03 | VOG en vaststellingsovereenkomst
18-03 | Referenties vaststellingsovereenkomst
18-03 | Eindafrekening na vaststellingsovereenkomst
18-03 | Pensioenafspraken vaststellingsovereenkomst
21-02 | Nieuwe baan tijdens onderhandeling: een riskante combinatie
Veelgestelde vragen:
| 23-05
Loondoorbetaling na 104 weken ziekte: uw rechten als werknemer| 23-05
Loondoorbetaling na 104 weken ziekte: Uw plichten als werkgever| 01-04
Opzegging van de huur van bedrijfsruimte: wat u als huurder moet weten| 02-04
Kinderalimentatie en mediation bij echtscheiding in Zeewolde| 19-03
Ondernemerschap Bepaalt ZZP Status in 2025| 18-03
Expats en vaststellingsovereenkomst: let op de 30 procent regeling| 04-03
Overeenkomst beëindigen: opzeggen, ontbinden of vernietigen? Hoe pakt u het verstandig aan?| 04-03
De verborgen risico's (of uitdagingen) bij baanwisseling tijdens ontslag| 20-02
Transitievergoeding bij VSO op eigen verzoek: een complexe realiteit| 19-02
Alles wat u moet weten over het concurrentiebeding in uw arbeidsovereenkomst| 18-02
WW-uitkering bij vaststellingsovereenkomst: Belangrijke uitspraak voor bepaalde tijdcontracten| 18-02
Concurrentiebeding: Wat moet u weten voor u uw handtekening zet?| 07-02
Wanneer is er sprake van Aanneming van werk?| 12-02
Verjaring en Bezit: Wie Wint de Grondstrijd?| 18-02
Transitievergoeding bij IVA: Dit zijn uw rechten als arbeidsongeschikte
Actueel
- Ma - Vr : 9:00 - 17:00
- E-mail ons
- +31 (0)36 522 7007
- Adres & route
- Chat met ons
- Bereikbaarheid
- Vaststellingsovereenkomst
- Actueel