Zijn algemene voorwaarden verplicht?
3 minuten mr. Mariëlle Ducaat contractenrecht voor ondernemers 20 februari 2023 2023
Als ondernemer bent u niet verplicht om algemene voorwaarden te hanteren voor uw bedrijf. Het is desondanks echter verstandig om dat wél te doen. Waarom? Omdat dit u de mogelijkheid biedt om, binnen de grenzen van de wet, uw uw eigen spelregels te maken. Wie wil dat nu niet?
Ondernemers zien vaak het belang van algemene voorwaarden niet zo. Zeker niet als zij net starten met hun onderneming. Toch kunnen algemene voorwaarden hét verschil maken in een (juridische) procedure winnen of verliezen. Of beter nog; in het voorkomen van een juridische procedure. Als de spelregels tussen partijen vooraf immers duidelijk zijn, blijft er ook veel minder onduidelijkheid over om over te procederen.
Sommige (aansprakelijkheids)verzekeraars eisen soms overigens wel dat ondernemers algemene voorwaarden hanteren als zij een verzekering bij hen afsluiten. Hieruit blijkt dus ook maar weer eens dat algemene voorwaarden wel degelijk een belangrijke rol vervullen in het bedrijfsleven. Als uw verzekering dit immers als vereiste stelt, geeft dit wel aan welk belang zij hier kennelijk aan hechten.
Kort en goed komt het er dus op neer dat u als ondernemer niet verplicht bent om algemene voorwaarden te hanteren voor uw bedrijf, maar dat het u wel een hele hoop op kunt leveren als u dit wél doet. Wat precies de belangrijke voordelen zijn van het hanteren van algemene voorwaarden, leest u in deze column.

mr. M.S. (Mariëlle) Ducaat
Jurist en MediatorMariëlle adviseert en procedeert op het gebied van arbeidsrecht, bestuursrecht, contractenrecht en huurrecht. Volg Mariëlle ook op LinkedIn. Bereikbaar via ducaat@wolderwijd-juristen.nl of 036 522 7007.
Meer veelgestelde vragen over contractenrecht voor ondernemers:
Veelgestelde vragen:
| 08-06
Hervorming van het concurrentiebeding in 2023| 21-03
Wie is verantwoordelijk voor (over)uren registratie?| 16-02
Huurprijsvermindering wegens geluidsoverlast buren? Dat kan!| 25-01
Forse huurprijsverhoging door energiecrisis; kan dat zomaar?| 13-01
Verzoek van stichting tot handhaving afgewezen. Stichting is niet belanghebbend.| 09-01
Onduidelijkheid over lengte arbeidsovereenkomst komt werkgever duur te staan| 28-10
Kan ik een zieke werknemer ontslaan?| 18-01
Aanvragenstop woonfuncties op kleinschalige bedrijventerreinen Zeewolde| 13-01
Huurprijsvermindering wegens coronacrisis? Het leerstuk ''onvoorziene omstandigheden'' biedt uitkomst.| 12-01
De WIEG (Wet Invoering Extra Geboorteverlof) is per 1 juli 2020 een feit!| 10-07
Recht op loon in geval van thuisquarantaine door zieke huisgenoot?| 10-07
Update Corona: Inloopspreekuur gaat weer door| 09-02
Het besluitbegrip in de Awb; weg ermee (!/?)| 08-01
Kan ik de huur voortzetten van mijn overleden moeder?| 08-01
AOW gerechtigden als eerste aan de beurt voor ontslag?
Actueel
- Ma - Vr : 9:00 - 17:00
- E-mail ons
- +31 (0)36 522 7007
- Adres & route
- Chat met ons
- Bereikbaarheid
- Vaststellingsovereenkomst
- Actueel